Szkoła z wiatrem

W ramach projektu Szkoła z wiatrem przygotowaliśmy 2 konkursy

1. Dla klas 1 – 6 i ucznia indywidualnego

W tym konkursie może wziąć udział cała klasa lub uczeń indywidualnie

• Klasa lub uczeń indywidualnie musi przygotować materiał plastyczny, audiowizualny, materiał audio, lub inny materiał w dowolnej formie artystycznej promujący odnawialne źródła energii, w szczególności lądową i morską energetykę wiatrową i umieszcza go w formie postu na stronie Uczestnika Akcji* na portalu Facebook, w sposób umożliwiający dostęp do materiału nieograniczonej liczbie osób. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest dodanie hashtagu: #WiatrMaMOC i oznaczenie @PSEW oraz wysłanie linku do posta na adres szkolazwiatrem@psew.pl.

* Uczestnikiem Akcji mogą być szkoły podstawowe i placówki oświatowe położone na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz uczniowie szkół i placówek, które wezmą udział w Akcji.

Nagrody:

1. Nagrodą główną dla zgłoszeń klasowych jest wycieczka na farmę wiatrową, zwiedzanie wiatraka i inne atrakcje niespodzianki. Do zdobycia są również trzy wyróżnienia, za które klasy otrzymają wyjątkowe zestawy klocków lego – LEGO 10268 Vestas Wind Turbine.

2. W zgłoszeniach indywidulanych uczniów do wygrania jest jeden zestaw klocków lego – LEGO 10268 Vestas Wind Turbine

2. Dla nauczycieli

W tym konkursie może wziąć udział każdy nauczyciel szkoły podstawowej

• Warunkiem wzięcia udziału w konkursie skierowanym do nauczycieli jest opracowanie oryginalnego scenariusza lekcji dla klas VII-VIII szkół podstawowych, dotyczącego odnawialnych źródeł energii, w szczególności lądowej i morskiej energetyki wiatrowej (scenariusz). Scenariusz powinien wykazywać się zgodnością z aktualną wiedzą naukową i ukazywaniem zalet rozwijania odnawialnych źródeł energii, w szczególności lądowej i morskiej energetyki wiatrowej. Zgłoszenia konkursowe wraz ze scenariuszem należy wysłać Organizatorowi na adres e-mail: szkolazwiatrem@psew.pl